ISBN-10:
ISBN-13:
2940164966393
Pub. Date:
Publisher:
Cokus 15 Temmuz Konusmalari

Cokus 15 Temmuz Konusmalari

by 7/24 Kitap

NOOK Book(eBook)

FREE

Available on Compatible NOOK Devices and the free NOOK Apps.
WANT A NOOK?  Explore Now
LEND ME® See Details

Overview

Bu kitapta okuyacağınız metinler, TR724 YouTube kanalında 15 Temmuz 2020 haftası yayınlanan “15 Temmuz Konuşmaları” isimli 7 bölümlük program serisinin dökümüdür.

Hâliyle irticalen yapılmış, bir hayli uzun konuşmaların yazıya aktarılması bahis mevzu. Takdir edersiniz ki, cümleleri konuşma dilinden yazı diline aktarmak zordur. Çünkü konuşma dilinde cümle yapıları bir hayli farklıdır. Yazı dilindeki gibi kurallı olmayabilir. Tekrarlar olur. Bu metni gözden geçirirken, konuşma diline gereğinden çok müdahale etmek istemedim. Bu sebeple bazı cümleler devrik, kuralsız yahut aksak gelebilir. Mazur görünüz.

Yine de, okuma keyfiyetini kolaylaştırmak adına, bazı tekrarları çıkardım, bazı kısımlarda cümleleri baştan kurma ihtiyacı hissettim. Program kayıtlarını dinleyenler, birebir aynı kelimeleri duyamadıklarında şaşırmasınlar.

Son olarak, bu konuşmalar ağırlıklı olarak irticalen yapıldığı için tırnak içi ifadelerin bir kısmı başka kaynaklardakiyle örtüşmeyebilir. Bu kitabı okuyacak araştırmacıların, buna dikkat etmelerini istirham ederim.Related collections and offers

Product Details

BN ID: 2940164966393
Publisher: 7/24 Kitap
Publication date: 07/14/2021
Sold by: Smashwords
Format: NOOK Book
File size: 361 KB

About the Author

Bir grup gazeteci tarafından kendi imkânları ile yayın hayatına başlayan Tr724.com Basın Meslek İlkeleri ve uluslararası medya etik kurallarına uygun habercilik yapmaktadır. Tr724 Kitaplığı yazarlarımızın kaleme aldığı eserlerin okurlara ulaştırıldığı bir platformdur.

Customer Reviews