Tanri'nin Isiklari: Çöl'de Baslayan Hikaye

Tanri'nin Isiklari: Çöl'de Baslayan Hikaye

by Murat Ukray

NOOK BookIllustrated (eBook - Illustrated)

$1.99
View All Available Formats & Editions

Available on Compatible NOOK Devices and the free NOOK Apps.
WANT A NOOK?  Explore Now

Overview

Dünya'nın en büyük ve en korkunç Sırrı'nı  öğrenmeye  hazır  mısınız?


   "Musa, bir gün Çöl'de çok ilginç bir şey gördü."


   "Ateş topu gibi bir Çalı sürekli yanıyor, ama yanıp bitmiyordu.."


                                                      (Kutsal Kitap, Mısırdan Çıkış, 3)


Arkeolog John Smith, 2036 yılında İtalya'nın antik Pompei kentinde çok ilginç, Antik Roma döneminden kalma, 2000 yıllık bir gümüş sikke bulur. Üzerinde garip figürler ve Roma rakamıyla yazılmış bazı tarihler olan sikkeyi çözümlemek üzere Mısır'ın başkenti Kahire'ye, oradaki arkadaşı Profesör Gregory Kravnik'in yanına gitmek için eşi Sara ve kızı Elsa'yla birlikte yola koyulur.


Kahire'ye vardığında, büyük piramitlerin yakınlarında bir yerdeki ıssız çölde büyük bir patlama ile birlikte kaynağı bilinmeyen, ateş topu gibi ışık saçan bir küre gökyüzünden inerek ve ışığıyla tüm şehri aydınlatarak parçalanır. Bu sırada olayın yakınında bulunan John Smith, sikkeyle ilgili arkadaşı Gregory'den bazı şifre çözümlemeleri ve üzerindeki sembollerin neyi anlattığıyla ilgili çok önemli bir bilgi almıştır ve oteline döndüğü sırada arabası o patlamadan sonra aniden durmuştur. Gizemli bir el arabasının arkasına dokunur ve Yardım et! diye bağırır. Fakat, arabasına alacağı bu kişinin tarihin akışını değiştiren ve üç büyük dinin beklediği insanlık tarihinin en önemli figürlerinden birisi olacağı o gece aklının ucundan bile geçmemiştir.


Aynı sıralarda, John'un arkadaşı olan Kahire Devlet Üniversitesi Arkeoloji Enstitüsü'nde çalışan Profesör Gregory Kravnik ile asistanı Katya da, dünya tarihini değiştiren ve büyük bir sırrı tam 500 yıldır saklayan dünyanın en gizemli tarikatını deşifre etmek üzeredir. 'Jesuitler' olarak bilinen bu Ortaçağ Cizvit tarikatı, bunu her şeye kodlamış, ünlü ressamların tablolarında şifreli bir şekilde anlatmıştır. Fakat, Gregory ve John hedefi aynı olan bu iki büyük sırrın o gece gerçekleşen çöle inen ışık küresiyle çok büyük bir bağlantısı olduğunu çok geç olmadan öğreneceklerdir. Üstelik, o gece öğrenecekleri bu Dünya’nın En Büyük Sırrı, bilinen tüm Dinler Tarihi'ni de değiştirecek güçtedir.


Tüm bu bağlantılar ve şifreler, 2036 yılında çok önemli ve dünyayı değiştirebilecek bir olayı işaret etmektedir. Fakat, bunu öğrenmeleri hiç de kolay olmayacak, kendilerini bekleyen ölümcül bir koşuşturmaca da bu sırada başlayacaktır. Çünkü, Vatikan, FBI ve CIA da dahil olmak üzere, dünyadaki tüm derin istihbarat örgütleri de bu olayın peşindedir ve üstelik artık John ve ailesinin hayatı da tehlike altındadır.


Artık insanlık, bu kehanetin gerçekleşmesiyle, ya Tanrı'yla yüzleşmek ya da Şeytan'a karşı savaşmak ve Kıyamet'i durdurabilmek için yeni bir yol bulmak zorundadır..

Product Details

ISBN-13: 9786057566058
Publisher: E-Kitap Projesi & Cheapest Books
Publication date: 09/23/2019
Series: Kiyamet Gerçekligi Külliyati , #13
Sold by: Barnes & Noble
Format: NOOK Book
Pages: 616
File size: 47 MB
Note: This product may take a few minutes to download.

About the Author

Murat Ukray, aynı zamanda yayıncılık da yapan yazar, 1976 yılında İstanbul'da doğdu. Üniversite'de Elektronik Mühendisliği okuduktan sonra, Yazarlık ve Yayıncılık hayatına atıldı. Yayınlanmış -14- kitabı vardır. Tanrı'nın Işıkları Yazarın 13. Kitabıdır. Yazarın yayınlanmış diğer Kitapları: 1- Kıyamet Gerçekliği (Kurgu Roman) (2006), 2- Birleşik Alan Teorisi (Teori - Fizik&Matematik) (2007), 3- İsevilik İşaretleri (Araştırma) (2008), 4- Yaratılış Gerçekliği- 2 Cilt (Biyokimya Atlası)(2009), 5- Aşk-ı Mesnevi (Kurgu Roman) (2010), 6- Zamanın Sahipleri (Deneme) (2011), 7- Hanımlar Rehberi (İlmihal) (2012), 8- Eskilerin Masalları (Araştırma) (2013), 9- Ruyet-ul Gayb (Haberci Rüyalar) (Deneme) (2014), 10- Sonsuzluğun Sonsuzluğu (114 Kod) (Teori&Deneme) (2015), 11- Kanon (Kutsal Kitapların Yeni Bir Yorumu) (Teori&Araştırma) (2016), 12- Küçük Elisa (Zaman Yolcusu) (Çocuk Kitabı) (2017), 13- Tanrı'nın Işıkları (Çölde Başlayan Hikaye) (Bilim-Kurgu Roman) (2018), 14- Son Kehanet- 2 Cilt (Bilim-Kurgu Roman) (2019)

Customer Reviews