Bojarinja

Bojarinja

by Lesja Ukra?nka
Bojarinja

Bojarinja

by Lesja Ukra?nka

eBook

$2.99  $3.99 Save 25% Current price is $2.99, Original price is $3.99. You Save 25%.

Available on Compatible NOOK Devices and the free NOOK Apps.
WANT A NOOK?  Explore Now

Related collections and offers

LEND ME® See Details

Overview

Садок перед будинком не дуже багатого, але значного козака з старшини Олекси Перебiйного. Будинок виходить у садок великим рундуком, що тягнеться вздовж цiлоï стiни. На рундуку стiл, дзиҐлики, на столi прилагоджено до вечерi. Через садок до рундука iдуть Перебiйний i Степан, молодий парубок у московському боярському вбраннi, хоча з обличчя його видко вiдразу, що вiн не москаль. Молодший боярин Степан, потрапивши до козацькоï слободи з росiйськими боярами, приходить в гості до козацького старшини Олекси Перебiйного. Тут вiн зустрiчає доньку Олекси Оксану i закохується в неï. Леся Українка - "Бояриня"


Product Details

ISBN-13: 9781782675204
Publisher: Glagoslav E-Publications Ltd
Publication date: 04/22/2013
Sold by: Barnes & Noble
Format: eBook
Pages: 30
File size: 891 KB
Language: Ukrainian

About the Author

Леся Українка - прибране ім’я Лариси Косач-Квітки. Народилася 26 лютого 1871 р. у Зв’ягелі на Волині, померла 1 серпня 1913 р. в Сурамі на Кавказі. Похоронена в Києві.
Свій духовий розвиток завдячує вона дуже сприятливому оточенню в батьківському домі. Батько її — Петро Косач був відомим громадським діячем і високоосвіченою людиною. Її мати Ольга з Драгоманових Косач була також діячкою і письменницею, що писала під прибраним ім’ям Олени Пчілки, Під доглядом матері Леся здобула всесторонню освіту, хоч не ходила до школи.
Крім рідної, української, Леся вивчала також чужі мови та літератури, історію України та світову історію, філософію, історію культури та релігії.
Як і Франка, так і її творчість була глибоко національна в своїй основі, всім своїм змістом зв’язана з життям українського народу.
Свої перші літературні твори Леся почала писати в дуже ранній молодості. Її вірш «Конвалія» появився у львівському журналі «Зоря», під яким вона перший раз підписалася своїм прибраним ім’ям Леся Українка. Перша збірка Лесиних поезій «На крилах пісень» з’явилася друком в 1892 р. Від того часу Леся стала в осередку літературного життя.
Але успіхи на літературному полі не йшли в парі з особистим щастям. Ще в дитинстві вона захворіла на туберкульоз костей. Вона постійно перебувала під лікарською опікою, виїздила закордон до Відня й Берліну, де піддалася операції, і не раз цілими місяцями змушена була лежати в ліжку. До поправи здоров’я вона щозими виїздила на Крим, на Кавказ, до Єгипту й Італії. Серед найтяжчих хвилин вона написала свої найкращі твори.
Літературна спадщина Лесі Українки складається з ліричних поезій (збірки: «На крилах пісень», «Думи і мрії», «Відгуки»), поем («Русалка», «Роберт Брюс», «Давня казка»), драматичних поем («Блакитна троянда», «У пущі»), віршованих драм, з яких найкраща є «Лісова пісня». Леся Українка також писала прозою («Така її доля», «Жаль», «Над морем»).

Read an Excerpt

Садок перед будинком не дуже багатого, але значного козака з старшини, Олекси Перебійного. Будинок виходить у садок великим рундуком, що тягнеться вздовж цілої стіни. На рундуку стіл, дзиґлики; на столі прилагоджено до вечері. Стара Перебійниха дає останній лад на столі, їй помагає дочка її, Оксана і служебка. Через садок до рундука ідуть Перебійний і Степан, молодий парубок у московському боярському вбранні, хоча з обличчя йому видко одразу, що він не москаль.

П е р е б і й н и й (до гостя)

Моя стара управилась хутенько!

Дивись, уже спорудила й вечерю,

поки ми там на цвинтарі балачки

провадили.

П е р е б і й н и х а

(зіходить трохи з рундука назустріч гостеві)

Боярине, прошу

зажити з нами хліба-солі.

С т е п а н (уклоняючись)

Рад би,

шановна паніматко, та не смію,

коли б не гнівались старі бояри, -

я й так уже давно від них одбився.

П е р е б і й н и й

Про них ти не турбуйся. Підкоморій

їх запросив на бенкет, а тебе

я випрохав до нас: "Я сам, - кажу їм, -

щось недугую трохи, то не можу

на бенкетах гуляти, а Степана,

по давній приязні до його батька,

хотів би пригостити в себе в хаті.

Він молодик, йому ще не пристало

на бенкети великі учащати".

Боярам, видко, вже запах медок

та варенуха, отже, роздобрились

та й мовили: "Нехай собі п а р н і н к а

сидить у тебе хоч і до від'їзду.

Навіщо він нам здався?"

С т е п а н

От спасибі,

панотченьку!

(Зіходить на рундук з господарями).

П е р е б і й н и й

Я джурі накажу,

нехай перенесе твоє манаття

до нас, та й заберу тебе в полон,

поки не визволять бояри. ...

From the B&N Reads Blog

Customer Reviews