Kanon: Kutsal Kitaplarin Yeni Bir Yorumu

Kanon: Kutsal Kitaplarin Yeni Bir Yorumu

by Murat Ukray

NOOK Book(eBook)

FREE
View All Available Formats & Editions
Available on Compatible NOOK Devices and the free NOOK Apps.
LendMe® See Details
Want a NOOK ? Explore Now

Overview

Kanon: Kutsal Kitaplarin Yeni Bir Yorumu by Murat Ukray

KANON NEDİR?


"KANON", yeni çağın bir "KUTSAL KİTABI" yazılsa ve kesintisiz devam eden TANRI / ALLAH VAHYİ'nin uzun zamandır beklenen yeni bir uzantısı ve evrensel mesajı gönderilse, bu ne olurdu? Ne söylemek ve mesaj vermek isterdi? Düşüncesi doğrultusunda oluşturulmuş bir Kutsal Kitap tematiğidir. Kanon ayrıca etimolojik olarak, çok eski Hint metinlerinde dahi "KHALKİ AUM" veya “KHALKİ AVATAR” olarak GELECEĞİ müjdelenen ve Alemler ötesinden gelen eski çağlara ilişkin değil de daha çok AHİR ZAMAN, KIYAMET ile ilgili kavramların ne anlama geldiğini açıklamak üzere yazılmış, MESİH & MEHDİ ÇAĞI öğretisinin bir kitabı veya bu yöndeki bin yıllardır süregelen bir düşüncenin de devamıdır. Bu düşünce, Kanon’un  geçmişten günümüze uzanan, günümüzdeki uzantısıdır..


"KANON"un izini tarih içinde geriye doğru sürdüğümüzde ise, çok eski tarihlerde, ayrıca Hz. Musa'nın tabletlerinde bile, "KAMON veya CANAAN" olarak vaad edilmiş topraklar veya kutsal kanunlar/yazıtlar anlamında geçen ve daha sonraki yüzyıllarda Yahudi-Hristiyan gnostik öğretiyle saklı belgelerle tarih içinde nesillerden nesillere taşınarak günümüze kadar ulaşan "Kamron-Kumran" yazıtları ismiyle anılan ve oradan Hristiyanlık-İseviliğin gnostik öğretisiyle Esseni (Sion) tarikatına aktarılan, ve günümüze kadar ulaşan ve/fakat asıl öğretisi hemen hemen tüm ezoterik kültürlerde ve kutsal metinlerde bildirilen KIYAMET’e yakın gönderileceği ve açıklanacağı bildirilen (Mehdi veya Mesih Düşüncesi bu kitap boyunca konumuzun dışındadır ve burada bu konuya girilmeyecektir de) bir Kutsal Metin dizisinin literatürüne ilişkin (KumranQumran Yazıtlarının günümüzdeki bir benzeri gibi de düşünülebilir), dinleri tek bir çatı altında toplama ve tüm kutsal kitapların içinde barındırdıkları KIYAMET yorumu yönünde bir ilahi kategorizasyonu, APOKALİPTİK ÖNGÖRÜ ve ETİK, AHLAKİ ve hemen hemen tüm kutsal kitaplarda yer alan SON GÜN’e ilişkin KURALLAR VE UYARILAR BÜTÜNÜNÜ ve tüm kutsal metinlerin vahiysel bütünlüğüne ve hepsinin ortak olarak, ALLAH’tan geldiğine ilişkin bir EZOTERİK YENİ ÇAĞ KUTSAL KİTAP yorumlamasıdır da diyebiliriz. Buna ilişkin pek çok hikmet öyküsü İKİNCİ KANON kitabında “KHALKİ AVATAR”da ele alındı.


Bu noktada, KAN’ON, bu yönüyle biraz da Yuhanna’nın VAHİY KİTABI’na da benzetilebilir. Çünkü, günümüzde yeryüzünün tümüne birden (tek bir coğrafyaya değil!) baktığımızda şunu görürüz: Kıyamet’e belki de her zamankinden çok daha yakın bir çağdayız ve/fakat buna rağmen pek çok din var, belki hepsi bir yerlerde ilahi tek bir kaynaktan beslendiğini gösteren öğeler içeriyor (Tek tanrılı dinlerden, Afrikadaki ilkel kabile dinlerine kadar) ama bunları tek bir çatı altında birleştiren veya birleştirmeye çalışan bir mekanizma yok. Diğer bir önemli konu ise, yaşadığımız çağda zamanın kısalması ve zorunlu ihtiyaçların, her üç tek tanrılı din ile diğer dinlerdeki; ibadet, infak, oruç, dua vs. yapılış şekilleriyle ilgili bir düzenleme içerir. Kanon, bu konuda bazı ön görüler de sunar, kendi içerisinde zamanımıza yakın mümkün görünen çözümleri, evrensel düzeyde tek bir yapıda KIYAMET zamanı dilimiyle bağlantılı olarak değerlendirir. Buna ilişkin pek çok kurallar bütünü ve yaratılıştan günümüz medeniyetine uzanan insanın kısa yaşam öyküsü BİRİNCİ KANON kitabında –KHALKİ AUM’da– ele alındı ve KIYAMET uyarılarıyla sona erdi. İşte, bu düşünce ve bunun devamı ise, Kanon’un  geçmişteki, günümüzle bağlantılarını sağlayan köprülerinin halatlarının uzantısıdır..


 


KANON, ÜÇ ANA BÖLÜMDEN OLUŞUR:


  • ESKİ KUTSAL METİNLERİN VE KİTAPLARIN (Kur’an, İncil, ve Tevrat) GENEL BİR DEĞERLENDİRİLMESİ VE ALLAH VAHYİNİN DEĞİŞMEMEZLİĞİ VE KIYAMET’E KADAR KESİNTİSİZ DEVAM EDECEĞİNİN İSBAT EDİLMESİ,

  • “KHALKİ AUM KİTABI” – “KUR’AN’IN KANONİK YORUMU” – “99 Kanon”

  • “KHALKİ AVATAR KİTABI” – “İNCİL’İN KANONİK YORUMU” –  “303 Kanon”

Product Details

ISBN-13: 9786059654548
Publisher: eKitap Projesi
Publication date: 08/09/2016
Series: Kanon
Sold by: PUBLISHDRIVE KFT
Format: NOOK Book
Pages: 500
File size: 44 MB
Note: This product may take a few minutes to download.

About the Author

Murat UKRAY, 1976 tarihinde ISTANBUL'da dogdu. Ilk, Orta ve Lise ogrenimini istanbul'da tamamladi. Daha sonra, YILDIZ TEKNIK Universitesi ELEKTRONIK Muhendisligi Bolumunde 1995-2000 yillari arasinda egitim gordu ve 2000 yilinda mezun oldu ve ayni Universitenin FEN BILIMLERI Enstitusunde 2002-2004 yillari arasinda Yuksek Lisans ogrenimi gordu, burada ileri teknolojik arastirmalara ve bilimsel calismalara katildi.

"Internette e-kitap yayinciligi ilkeleri" ve "5-Boyutlu Relativite & Birlesik Alan Kurami & Quantum Mekanigi"nin birlestirilmesi üzerine iki makale yayimladi. Ikinci makalesindeki fikirlerini, temel Fizik yasalarini en kucuk olceklerde birlestirmeye calisan "BIRLESIK ALAN TEORISI" isimli eserini 2007 yilinda yazmaya basladi. 2000'li yillardan bu yana, cesitli yerli ve yabanci kaynaklardan arastirmalar yaparak, imani ve Bilimsel konularda cesitli Makaleler ve cogu dini arastirmalar olmak uzere, cesitli Grafik Tasarimlari ile aralarinda, 2006 yilinda kaleme aldigi KIYAMET GERCEKLIGI ve 2007 yilinda kaleme aldigi "BIRLESIK ALAN TEORISI - (7 Buyuk makaleden olusur)", 2008 yilinda kaleme aldigi "ISEVILIK ISARETLERI" ile diger eserleri olan "YARATILIS GERCEKLIGI" (2009), "MESNEVIYYE-I UHREVIYYE" (2010) (ASK-I MESNEVI) ve "ZAMANIN SAHIPLERI" (2011), "SONSUZLUGUN SONSUZLUGU" (2015), olmak uzere yayimlanmis toplam 12 turkce kitabi ile cogu FIZIK ve METAFIZIK konularinda olmak uzere, ingilizce olarak yayinlanmis toplam 5 kitap olmak uzere tamami 17 eseri vardir.

Yazar, ilerleyen yillarda tum kitaplarinin ismine genel olarak, herbiri KIYAMET'i isbat ve ilan etmek uzere odaklandigindan "KIYAMET GERCEKLIGI KULLIYATI" ismini vermis, ve 2010 yilindan beri ayni isimde kurmus oldugu web sitesi uzerinden kitaplarini sadece dijital ortamda, hem duzenli olarak yilda yazmis oldugu bir kitabini yayin hayatina e-Kitap ve POD sistemine gore yayin hayatina gecirerek sunmayi ilke olarak edinirken; diger yandan da, dogayi korumak amacli baslattigi "e-Kitap Projesi" isimli yayincilik sistemiyle "AMATOR YAZARLAR" icin, elektronik ortamda kitap yayinciligi ile kitaplarini bu sistemle yayinlatmak isteyenler icin e-yayinciliga basladi..

Murat Ukray, Who is Author was born in 1976, Istanbul and lives in Istanbul. Also graduate from Yildiz Technical University, Electronics Engineering and after Mastering in Istanbul and go on his studies and works (such as 5-D relativity-2007-, Doomsday Reality:2012-2006- and Jesus Signs-2008-) in here..

Customer Reviews

Most Helpful Customer Reviews

See All Customer Reviews