HOW MUCH DOES IT COST WORKBOOK: Learning About Money and Costs Made Fun!
The "How Much Does It Cost Workbook for 2nd Graders" is an exciting and educational resource designed to introduce young learners to the basics of money and budgeting in a fun and engaging way. This interactive workbook makes financial concepts simple and accessible, helping kids develop early money management skills.
1144285888
HOW MUCH DOES IT COST WORKBOOK: Learning About Money and Costs Made Fun!
The "How Much Does It Cost Workbook for 2nd Graders" is an exciting and educational resource designed to introduce young learners to the basics of money and budgeting in a fun and engaging way. This interactive workbook makes financial concepts simple and accessible, helping kids develop early money management skills.
7.99 In Stock
HOW MUCH DOES IT COST WORKBOOK: Learning About Money and Costs Made Fun!

HOW MUCH DOES IT COST WORKBOOK: Learning About Money and Costs Made Fun!

by Myjwc Publishing
HOW MUCH DOES IT COST WORKBOOK: Learning About Money and Costs Made Fun!

HOW MUCH DOES IT COST WORKBOOK: Learning About Money and Costs Made Fun!

by Myjwc Publishing

Paperback

$7.99 
  • SHIP THIS ITEM
    In stock. Ships in 2-4 days.
  • PICK UP IN STORE

    Your local store may have stock of this item.

Related collections and offers


Overview

The "How Much Does It Cost Workbook for 2nd Graders" is an exciting and educational resource designed to introduce young learners to the basics of money and budgeting in a fun and engaging way. This interactive workbook makes financial concepts simple and accessible, helping kids develop early money management skills.

Product Details

ISBN-13: 9798855651843
Publisher: Barnes & Noble Press
Publication date: 10/27/2023
Pages: 102
Product dimensions: 8.50(w) x 11.00(h) x 0.21(d)
Age Range: 6 - 8 Years
From the B&N Reads Blog

Customer Reviews